1.8 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Македонија Насир Зендели загина во сообраќајката кај Ласкарци

Насир Зендели загина во сообраќајката кај Ласкарци

Translate (Eng):[gtranslate]

Насир Зендели загина во сообраќајката кај Ласкарци..
МВР денес излезе со официјални информации за несреќата, што се случи вчера доцна попладне, во која животот го загуби Насир Зендели од гостиварско Чегране, брат на Муфтијата Сабахудин Зендели, објави денеска gostivarpress.mk.

„На 23.10.2021 во 17.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Тетово-Скопје, во близина на Ласкарци, општина Сарај, патничkо возило „јагуар” со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.И.(49) од с.Чегране, гостиварско, излетало од коловозот. На местото на несреќата починал сопатниkот Н.З.(53) од с.Чегране. Возачот Н.И. и сопатниците А.К.З. и Б.И. се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиниkи „Мајка Тереза“. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.“, соопшти МВР.

РЕКЛАМА