4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаНаместо куќен притвор побарал да оди во затвор oти не можел да...

Наместо куќен притвор побарал да оди во затвор oти не можел да ја поднесе сопругата

Маж осуден на домашен притвор се пријавил во полициска станица и побарал да биде ставен во затвор бидејќи неговиот живот со сопругата и нејзиното семејство бил невозможен, објави италијанската полиција.

Станува збор за 30-годишен Албанец кој живее во градот Гидонија Монтечело во близина на Рим.

„Во очај решил да побегне, самиот се пријави и побара да ја отслужи казната зад решетки“, информираат од полицијата.

Човекот е осуден на домашен притвор, каде се наоѓа веќе неколку месеци, поради злосторства поврзани со дрога. Таквата казна требало да ја одлежува неколку години, што му изгледало безнадежно, изјави Франческо Џакомо Феранте од Тиволи.

Рекол дека животот му станал пекол и дека веќе не може да издржи, па сака да оди во затвор.

Кога се пријавил во полицијата, човекот бил уапсен поради кршење на куќниот притвор, па правосудните органи наредиле да биде ставен во зад решетки.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...