17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаВработен во општинската администрација одбил да донесе 10 лични карти за изборите,...

Вработен во општинската администрација одбил да донесе 10 лични карти за изборите, малтpeтиpан од специјалци на полицијата

Лице вработено во јавната админстрација во Охрид за порталот Инфомакс открива страшни детали за притисоците и заканите од страна на СДСМ.

Лицето добило насоки од СДСМ да најде десет нови гласачи кои ќе гласаат за нив на локалните избори во Охрид. Тој одбил, по што бил пресретнат од специјална единица од Скопје, кои се легитимирале, по што го малтретирале и измачувале пред сведоци. Го претресувале детално, му го претресувале и автомобилот.

Притисоците продолжиле и по инцидентот, во канцеларија, на работното место, на телефон, по улица…

Добил закани и дека ќе биде избркан од работа, и тој, и негови блиски кои работат во државни институции.

Целото сведоштво погледнете го на следниов линк..

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...