17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицајците го фатиле како краде во куќа, но тој успеал да им...

Полицајците го фатиле како краде во куќа, но тој успеал да им удри ќотек и да ги повреди…

Дваесетгодишен крадец во Велес успеал да обие куќа и да влезе во неа, но откако е пријавен на местото на кражбата стигнале двајца полицајци. Интервенцијата се случила синоќа во 22:30 на велешката улица Ѓ.Органџиев.

Тие го фатиле на дело, но пред да му стават лисици, тој ги нападнал и почнал да ги тепа. Полицајците го совладале и бил приведен.

По акцијата двајцата полицајци побарале помош во велешката болница. Оттаму за sdk.mk изјавиле дека полицајците по укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување и имале полесни повреди, гребаници и модринки по лицето.

Полицајците биле на возраст од 20 и 25 години. Крадецот ќе одговара и за кражба, но и за напад врз овластени службени лица.

Извадок од билтенот на МВР:

На 29.10.2021 во 22,30 часот во Велес полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.Д.(20) од Велес, кој бил затекнат при вршење на кривично дело кражба во куќа на ул.“Ѓ.Органџиев“, а потоа и физички нападнал полициски службеници. По целосното документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.
Telma Tvl

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...