8.6 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЉупчо не може да им обезбеди огрев на децата, замолува за помош...

Љупчо не може да им обезбеди огрев на децата, замолува за помош за дечињата да му бидат згреани оваа зима

Драги хумани луѓе!

Некои од Вас ќе се сетат на самохраниот татко Љупчо Нешков од Кучевиште. Лани побара помош од нас за да им обезбеди поубав дом на трите мали ќеркички.Денес, овој несреќен човек боледува од канцер и е неподвижен. И лани додека снимавме се жалеше на болки во кичмата. Се движи само со помош на количка.

Поради ваквата состојба не може да им обезбеди огрев на дечињата, па замолува, хуманите луѓе колку можат да му помогнат за да може децата да му бидат згреани оваа зима.Информации може да добиете на телефон 078/311921

Целата сторија на Љупчо можете да ја погледнете од 25 минута на следниот линк:“>Видео Тука

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...