16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Македонија Стевче Јакимовски прогласи победа во Карпош

Стевче Јакимовски прогласи победа во Карпош

Translate (Eng):[gtranslate]

Стевче Јакимовски на прес-конференција ја прогласи својата победа. По 4 години пауза, Јакимовски се враќа на чело на скопската општина Карпош.

Јакимовски се враќа на градоначалничката позиција по пауза од четири години на местото на Стефан Богоев.

„ИСПИШАВМЕ ИСТОРИЈА, ПОБЕДА НА ГРАЃАНИТЕ НА КАРПОШ. ОД САМИОТ СТАРТ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ДОЈДАМ ДО ОВАА СИТУАЦИЈА, БЕВ СИГУРЕН ДЕКА ЌЕ ПОБЕДИМЕ. ЗНАМ ДЕКА ВО НАРЕДНИОТ ПЕРИОД ЌЕ ГИ КОРИГИРАМЕ ГРЕШКИТЕ И ЌЕ РАБОТИМЕ УШТЕ ПОПОСВЕТЕНО И ПООРГАНИЗИРАНО.

Ќе има цвеќиња по Партизанслка, ќе се спортува, ќе се пее. Чувствувам задоволство, но никако триумфализам. Нема да има реваншизми, од Карпош ќе се слушаат само дорби работи за напредок“, рече претседателот на ГРОМ.