18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаЗабаваДодека нацијата се грижи за здравствената состојба на кралицата, таа вози ЈАГУАР...

Додека нацијата се грижи за здравствената состојба на кралицата, таа вози ЈАГУАР на 95 години…

Кралицата Елизабета (95) откако излезе од болница беше видена како го вози својот автомобил марка Јагуар во близина на дворецот Виндѕор. Блиски лица до кралското семејство велат дека кралицата само три дена откако излегла почнала да вози иако лекарите ја советувале да одмора.

Таа го возеше својот зелен Јагуар караван. На неа имаше марама и очила за сонце. Таа возеше на патеката каде обично ги шета своите кучиња.

За потсетување, кралицата пред една недела беше примена во болница поради стандардни лекарски прегледи. Од палатата порачаа дека таа нема да ги извршува своите должности и нема да може да патува во наредните две недели.

Тие додадоа дека лекарите ја советувале дека може да извршува само полесни работи и вообичаените кралски должности.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...