20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Бугарија никој не слушнал за градоначалничката Данела- Бугарски новинар отиде на...

Во Бугарија никој не слушнал за градоначалничката Данела- Бугарски новинар отиде на адресата на Данела Арсовска во Петрич.

Тим на телевизијата Bulgaria ON AIR во инспекција по објавите на СДСМ дека новата градоначалника Данела Арсовска има бугарско државјанство.

Регистрацијата на адресата е во Петрич. Екипата на Бугарија ON AIR отишла на блокот инапишан во личната карта. Сепак, таму нема никој…

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...