Ахмети: За случувањата во Македонија сум во координација и контакт со ЕУ и Нато !!

Претседателот на Демократска унија за интеграција, Али Ахмети, на својот Фејсбук профил вечерва напиша дека состојбата создадена со оставката на премиерот Зоран Заев ја менаџираат преку интензивен контакт со сите страни, освен оние кои ги негираат Охридскиот, Преспанскиот договор, добрососедството, НАТО, ЕУ, Република Косово и албанскиот јазик.

Тој додава дека за актуелните случувања сум во контакт и во координација со стратешките партнери, САД, НАТО и Европската Унија.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here