13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаОткако Гоце Вегета беше фатен со марихуана, се огласија неговите сопартијци- Гоце...

Откако Гоце Вегета беше фатен со марихуана, се огласија неговите сопартијци- Гоце цело време добиваше закани, можно е да му ја има некој и подметнато…

Човекот кој најмногу придонесе за актуелизација на проблемот со името и ништовноста на Преспанскиот договор на локалните избори, е моментално предмет на полициско-мафијашко подметнување наменето за негова дискредитација, водено првенствено од корумпираните партиски штабови.

Без да навлегувам во чие/кое/какво, дали било во прашање 20 грама трева или три свиткани џоинти, без да дебатираме околу тоа дали на Гоце му биле подметнати, планирал сам да си ги пуши или сакал некому да му ги подари или продаде – не треба да заборавиме што во суштина овде се случува.

Корумпираната политичка каста се брани од обичниот човек, затоа што ја разбира неговата моќ. Дилери на наркотици не возат кајче за да преживеат, туку градат ЈЕБЕНА ПИЦЕРИЈА над стариот чинар во Охрид. Мафијаши не прават кампања со пари присобрани од пријатели и соборци, туку со ограбени буџетски пари.

Сега ќе се обидат максимално да го оцрнат образот на Гоце со оваа смешна ситуација која во јавноста ќе ја претстават небаре за кадар на ДУИ да се работи.

Не паѓајте на вакви манипулации.
Гоце, ја имаш нашата комплетна поддршка и поддршката на секој патриот Македонец во твојата борба против овој монструм кој на сите ни го загорчува животот.

Цркнете штаботоми! Пишува Петар Котевски…

После овој скандал се огласи и кандидатот зс градоначалник на социјалните мрежи, тој јавно кажа дека добивал секојдневно закани…

И покрај сите смртни закани , уцени ,пријави, подметнувања, намештаљки , политички реваншизам и други УДБини процеси ,борбата наша за Македонските основни човекови права ПРОДОЛЖУВА! Македонија вечна! — И сто години казна – јас пак останувам Македонец/Ангеле Мувчески ,Судени за Македонија!💪👌 Напиша Цветкоски на Фејзбук.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...