17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаОсудениот Александар Василевски-Нинџа за викенд си седи во кафичи и се слика...

Осудениот Александар Василевски-Нинџа за викенд си седи во кафичи и се слика со пријатели..

Осудениот Александар Василевски-Нинџа два месеци користи слободни викенди, поради примерно однесување. Фотографија на социјалните мрежи, додека е тој излезен во угостителски објект веќе се шири на социјалните мрежи. Василевски може да добие викенд на слобода после одлежана една третина од казната, а тој според Управата за извршување санкции веќе одлежал 3 години и 8 месеци од 7 годишната затворска казна. Оттаму претходно кажаа, дека Нинџа веќе би имал право да побара и условен отпуст од затворот оти таа погодност ја имаат затворениците со одлежана пола казна.

Алескандар Василевски попознат под прекарот Нинџа беше ocyден за настаните на 27 април со најниска казна од само 8 години.

Неофицијално причината за ниската казна е што Нинџа неочекувано сведочеше против одредени лица од поранешното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и прстот за тоа кој ги организирал протестите за “Заедничка Македонија” го впери кон одредени лица како поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски, Кирил Божиновски, Билјана Бришкоска, Митко Чавков и други.

Претходно Зоран Милевски Кичеец осуден за случајот „Рекет“ кој беше ослободен од затвор поради здравствени причини усмрти едно лице во сообраќајна несреќа кај превојот Стража.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...