17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаКонечно се сретнаа двајцата независни градоначалници кој успеаа да ги победат двете...

Конечно се сретнаа двајцата независни градоначалници кој успеаа да ги победат двете најголеми политички партии- СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Конечно се сретнаа независните градоначалници кој успеаа да ги победат двете најголеми политички партии во Македонија СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.
Стро-новите градоначалници Ногачески и актуелниот Максим Димитриески, конечно за првпат остварија средба, но не знаме дали битката против Вмро и Сдсм ги зближи, или нивната непослушност кон власта, слушаќи го гласот на народот.

Интересно е што кај овие градоначалнци,  што и двајцата ја напуштија својата матична партија СДСМ, и успеаа да ги победат своите противкандидати од ВМРО-ДПМЕ и СДСМ.

Ногачески својата изборна битка ја водеше против Игор Крцоски од СДСМ и Саше Силјаноски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, а актуелниот Максим се бореше против Тони Михајловски и Оливер Илиевски…

Максим Димитриески и Зоран Ногачески како независни кандидати, поддршката во вториот изборен круг ја добија од Вмро-Дпмне.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...