1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија (Видео) Градоначалник на Кочани се онесвести: Мицкоски ја прекина прес-конференцијата и тргна...

(Видео) Градоначалник на Кочани се онесвести: Мицкоски ја прекина прес-конференцијата и тргна да му помогне. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Новиот градоначалник на Кочани, Љупчо Папазов изгуби свест и се онесвести за време на денешната прес-конференција на Христијан Мицкоски лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски веднаш штом ги забележа случувањата зад него ја прекина прес-конференцијата и се упати кон Папазов по што му помогна по што го крена во раце.

Случувањата започнува од 15 минута на видеото.Видео Тука

РЕКЛАМА