4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаКастриот Реџепи исчезнат?- Апасиев тврди дека е киднапиран за да не гласа...

Кастриот Реџепи исчезнат?- Апасиев тврди дека е киднапиран за да не гласа !!!

Кастриот Реџепи исчезнат?

Кастриот Реџепи од БЕСА недостига од новото мнозинство, се уште нема кворум во Собранието каде се собраа пратениците на расправа за гласање доверба на Владата. Талат Џафери се иззема од водењето на седницата, дадена е пауза од 10 минути.

Неофицијално, од БЕСА размислуваат дури и да го пријават својот координатор на пратеничката група во полиција како исчезнат затоа што неговиот мобилен телефон е исклучен и тие не знаат каде тој се наоѓа во моментот.

Според информациите, и телефоните на членовите од неговото семејство се исклучени.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...