8.6 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаПановски предлага до Нова година да се затворат ноќните клубови

Пановски предлага до Нова година да се затворат ноќните клубови

Микробиологот Никола Пановски предупредува на можен бран од заболени и вели дека треба да се воведат нови рестриктивни мерки.

Тој предлага до Нова година да се затворат ноќните клубови.
Тој исто така, пред неколку дена, за весникот Вечер истакна дека колку повеќе имаме антитела, толку повеќе сме заштитени од инфекција со болеста. Според него со актуелните ва* цини не можеме да зборуваме за 100 отсто заштита, туку заштита од тешки форми на разболување. Тој посочува дека антителата ги користиме за да се види дали веднаш треба да се им*низираме, дали да се почека 6 месеци или една година, за да не се дава без потреба и пред време дозата.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...