19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗабаваДРАМА: Ја фатил жена му со комшијата

ДРАМА: Ја фатил жена му со комшијата

Пораката од Британец кој ја нашол сопругата во кревет со соседот стана вирална поради барањата на мажот.

Посебниот „британски“ стил на пораката многумина го оценија како „пасивно агресивен“, бидејќи во неа мажот побарал од соседот да избегнува „валкани дела“ со неговата сопруга, бидејќи тие не се во отворена врска, пренесува Мирор.

Пораката ја сподели на социјалната платформа „Редит“, а во описот напиша дека дошол дома и ја начекал жена си со соседот, како и дека е прилично сигурен дека неговиот тон во пораката е целосно на место.

– Еј, само сакав да ти кажам дека спиеш со мажена жена и дека не сме во отворена врска, па навистина не треба да практикуваш „валкани дела“ со неа – наведува сопругот во пораката.

Тој додаде дека разбира оти мажот понекогаш е осамен.

– Не ми пречи фактот што сврати кога јас не бев дома. Би било убаво следниот пат кога ќе решиш да го направиш тоа, да ме известиш малку порано, за да ти направам место за паркирање – вели тој.

Наводно скршениот сопруг, пораката ја завршил со „На здравје, број 86“.

Објавата досега е коментирана од 600 корисници на оваа социјална платформа.

Друг корисник изјавил дека и тој е Британец, но дека не може да разбере дали ова е „олимписко ниво на сарказам или нешто пропуштил“.

Извор Медиа мк

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...