Лоши вести пред баражот: Нашата селекција ќе мора да игра без вечерашниот јунак, Елиф Елмас, како и без Тихомир Костадинов.

И покрај вечерашното славје на стадионот и успехот на Македонија против Исланд, сепак на своето гостување кај некој ривал од баражот, нашата селекција ќе мора да го игра без вечерашниот јунак, Елиф Елмас, како и без Тихомир Костадинов.

Тие вечерва добија втори жолти картони, а правилото на ФИФА е дека картоните не се бришат, а со тоа нашите интернационалци нема да може да му помогнат на националниот тим во првиот бараж меч.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here