16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаВИДЕО) Ечи „Земјо Македонска“ од соблекувалната!

ВИДЕО) Ечи „Земјо Македонска“ од соблекувалната!

Македонската селекција има причини за славје вечерва, откако обезбеди бараж за настап на Светското првенство кое наредната година ќе се одигра во Катар.

Фудбалерите здружени еден до друг со голема радост го слават овој успех, а од соблекувалната на нашата репрезентација ечат македонски патриотски песни.Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...