Реџепи: Лага е дека ми се јавил Заев, ме бараа други луѓе од СДСМ.

Пратеникот Кастриот Реџепи во вечерашното гостување на ТВ21 рече дека немал комуникација со премиерот Зоран Заев, но го контактирале други луѓе од СДСМ.

-Не ми се јавил Заев. Нормално е дека се знаеме со него, но не ме побарал, ниту ми се јавил последниве 2 недели. Да Димитров, Оливер Спасовски, Маричиќ, зборувам за првата фаза, вели Реџепи.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here