20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаСрпските фудбалери премијата од милион евра ќе ја донираат за – болни...

Српските фудбалери премијата од милион евра ќе ја донираат за – болни дечиња!

Српските фудбалери уште еднаш ја одушевија јавноста по синоќешната фантастична победа на гости кај Португалија (2-1) по која се пласираа на Мундијалот во Катар, а денеска дополнително ги освоија срцата не само на домашната туку и на целата српска јавност.

Причина за тоа е одлуката за начинот на кој ќе ја распределат премијата што им ја вети претседателот Александарт Вучиќ во износ од милион евра.

Според српските медиуми, избраниците на селекторот Драган Стојковиќ-Пикси меѓу себе се договориле парите да ги уплатат на посебна сметка за лечење на децата.

Sport1.mk

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...