16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонија„Многупати се чувствував како кукла која работи за мажи“ - Емили Ратајковски...

„Многупати се чувствував како кукла која работи за мажи“ – Емили Ратајковски искрено за кариерата

Во интервју за нејзината нова книга, Емили Ратајковски открива дека ги трпела понижувањата од мажите во модната индустрија за да заработи пари, дека Инстаграм е единственото место каде што се чувствува како да има контрола, но и дека го дава најдоброто од себе за да го заштити синот Силвестер од „токсичната мажественост“ која според неа доминира во забавната индустрија.

Како дел од интервју со Interview Magazine, Емили Ратајковски направи фотосесија во нејзиниот дом во Њујорк каде што можеме да ја видиме во најопуштено издание со синчето Силвестер.

Во интервјуто, 30-годишниот модел зборува за нејзината книга во која споделува многу детали од животот, вклучувајќи го и сексуалното вознемирување од страна на Робин Тик на сетот на Blurred Lines.

Емили зборува и за желбата за пари што ја натерала да стане модел, но и мајчинството.

Како дел од интервју со Interview Magazine, Емили Ратајковски направи фотосесија во нејзиниот дом во Њујорк каде што можеме да ја видиме во најопуштено издание со синчето Силвестер.

Во интервјуто, 30-годишниот модел зборува за нејзината книга во која споделува многу детали од животот, вклучувајќи го и сексуалното вознемирување од страна на Робин Тик на сетот на Blurred Lines.

Емили зборува и за желбата за пари што ја натерала да стане модел, но и мајчинството.

Целото интервју тука.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...