13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаЃорчев: Полицијата брка баби од пазар со две китки магдонос, но кога...

Ѓорчев: Полицијата брка баби од пазар со две китки магдонос, но кога е во прашање кражба за струја, никаде ги нема..

Мизеријата на Заевистан во 1 слика:

За МВР нема кражба на струја во ГТЦ од кримосите што возат масерати, порше и ролс ројс, ама затоа 7 (седум) полицајци (униформа и цивилка) ги бркаат бабите со цвеќињата и со две китки магдонос на пазарчето во Аеродром.

Кражбата е 1 милион евра месечен профит, односно 33.000 евра ДНЕВНО.

Срам, брука и голема пљачка.
Напиша Владимир Ѓорчев на социјалните мрежи..

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...