-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаВондредна вест: Пронајдена 45-тата жртва – Тело на дете е најдено во...

Вондредна вест: Пронајдена 45-тата жртва – Тело на дете е најдено во автобусот по повторно пребарување…

Во повтореното пребарување на опожарениот македонски автобус е пронајдено 45-то тело. Се работи за тело на дете.
Ова за бугарската телевизија „Нова“ ја потврдил заменик главниот обвинител и началник на Националната истражна служба, Борислав Сарафов.

-За жал, мистеријата е решена. Нема осми спасен патник. Пронајдовме тело на дете. Во 21.15 часот во трагичната ноќ преку „Капитан Андреево“ влегле 52 патници, од нив 45 биле пронајдени во автобусот, 7 се во болницата „Пирогов“. За жал нема повеќе спасени“, рече Сарафов.

Сарафов рече и дека истражителот и обвинителот упатени во Скопје ќе останат таму најдоцна до недела. Мора да ја донесат документацијата поврзана со запалениот автобус и ДНК профилите на роднините на загинатите. Веднаш потоа ќе започне идентификацијата на жртвите од инцидентот.

Нова Тв

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...