4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаВили Гајда-Јас не сум шпиун или терорист јас сум горд македонец и...

Вили Гајда-Јас не сум шпиун или терорист јас сум горд македонец и неправедно лежам во затвор

Вилијам Михајловски Гајда осуден за настаните од 27 април 2017 година на 14-годишна затворска казна се јави на социјалните мрежи со емотивна порака

Во пораката тој напишал

Пред точно 4 год бев лишен од слобода.. влеговме во 5-та год…
Сакам да се заблагодарам на Боби Темелков кој од сам почеток неуморно се бори за да се докаже нашата невиност, за финансиската помош што секоја година ја добиваме а исто така, благодарен сум на сите оние кои не подржуваат мене и останатите уставобранители.
Да живеевме во нормална држава со нормално и праведно судство се ќе беше поразлично. 4 поминаа, почна 5-та …дали 5, 6… или 10 год еден ден ќе изгрее сонцето на слободата, ќе излезам од тука со крената глава зошто НИЕ НЕ СМЕ ТЕРОРИСТИ!!
ЈАС НЕ СУМ ТЕРОРИСТ!
ЈАС НЕ СУМ ШПИУН!
ЈАС не се пазарам за мојата слобода а имав можност.. Понуда од ЈО за организиран криминал, доколку кажам тоа што ке ми биде напишано ќе бидам амнестиран, тоа јас не го прифатив!!
Никогаш нема да бидам нешто што не сум макар и доживотно да ме судат!
ЈАС СУМ ГОРД МАКЕДОНЕЦ!
ЈАС СУМ ВИЛИ ГАЈДА!
ЈАС ЛЕЖАМ РОБИЈА ЗА МОЈАТА ТАТКОВИНА!!
ВИЕ МЕНЕ МИ СУДЕВТЕ ВАС ГОСПОД КЕ ВИ ПРЕСУДИ!

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...