22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЈане Ченто: Не се предаваме, почнува 5-та година како сме неправилно осудени...

Јане Ченто: Не се предаваме, почнува 5-та година како сме неправилно осудени !!

Не се предаваме 🙏

Почнуваме 5-та година затвор неправедно осудени за дело кое не сме го сториле.

Поминаа точно цели 4 години од кога во Македонија започна најголемиот политичко-правно монтиран случај во независна Македонија со една цел, промена на уставното име Македонија.

Народот знае, искрените и чесни граѓани на Македонија знаат дека сме невини.

Ние не се предаваме и ќе ги издржиме овие неправди без разлика колку и да траат.

Еден ден ќе изгрее сонцето на слободата ⚖️

ЧЕСТ!
ПРАВДА!
ДОСТОИНСТВО!

Да живее Република Македонија!

#СлободаЗаУставобранителите. Стои во објавата на Фејзбук.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...