ТАЖНА ВЕСТ: Почина новинарот Тодор Пендаров

Денеска почина познатиот новинар Тодор Пендаров.

Причината е Ковид 19, иако првично ја прележал, но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови, објави Либертас.

Причината е Ковид 19, иако првично ја прележал, но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови, објави Либертас.

Долги години беше советник за односи со јавност во собранието, како дел од кабинетот на спикерот Трајко Вељановски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here