0.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Свет Авион во Софија не полета од аеродромот поради птици во моторот !!!

Авион во Софија не полета од аеродромот поради птици во моторот !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Патнички авион на германската авио-компанија „Луфтханза“, што утринава требаше да лета од Софија за Франкфурт, остана приземјен откако во еден од неговите мотори влегле птици, јави БНР.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, во инцидентот нема жртви, а патниците потоа биле упатени на други летови.

Од аеродромската управа соопштуваат дека на турбината на авионот на германската авио-компанија имало констатирани помали оштетувања.

РЕКЛАМА