Авион во Софија не полета од аеродромот поради птици во моторот !!!

Патнички авион на германската авио-компанија „Луфтханза“, што утринава требаше да лета од Софија за Франкфурт, остана приземјен откако во еден од неговите мотори влегле птици, јави БНР.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, во инцидентот нема жртви, а патниците потоа биле упатени на други летови.

Од аеродромската управа соопштуваат дека на турбината на авионот на германската авио-компанија имало констатирани помали оштетувања.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here