17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаИнтерпол трага по Србин со македонско потекло, близок пријател на Аркан

Интерпол трага по Србин со македонско потекло, близок пријател на Аркан

Интерпол распиша црвена потерница за меѓународна трговија со дрога за Слободан Костовски-Коле близок пријател на командантот на српската доброволна гарда, Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Коле избега од притворот во Бразил, каде беше осуден на 19 години за шверц на кокаин во странство.
Слободан Костовски е роден на 4 декември 1953 година и има македонско потекло.

Извор: Инфомакс

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...