Автобус полн со патници излетал од патот во Србија

Автобус полн со патници, на пат кон Тара кај селото Кремна, денеска излетал од патот, јавуваат белградските медиуми.

Според нив, нема повредени, а сите патници се безбедни.

Според медиумите, се претпоставува дека причина за несреќата биле снегот и лизгавите коловози,

Инфомакс

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here