2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаЗабаваВидео: Машки костум направен од човечки бркови, брада и коса.

Видео: Машки костум направен од човечки бркови, брада и коса.

Австралиската дизајнерка Памела Климан-Паси го претстави Mo-Her, првиот костум во светот направен од машки мустаќи, брада и коса.

Според неа, целта на проектот е да се подигне свеста за здравјето на мажите, пред се за превенција од самоубиства, рак на тестисите и на простата.

 

Инспирацијата ја нашла во приказната за нејзиниот покоен сопруг, кој починал од рак на дебелото црево и тестисите.


Style.Mk

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...