0.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Забава Видео: Машки костум направен од човечки бркови, брада и коса.

Видео: Машки костум направен од човечки бркови, брада и коса.

Translate (Eng):[gtranslate]

Австралиската дизајнерка Памела Климан-Паси го претстави Mo-Her, првиот костум во светот направен од машки мустаќи, брада и коса.

Според неа, целта на проектот е да се подигне свеста за здравјето на мажите, пред се за превенција од самоубиства, рак на тестисите и на простата.

 

РЕКЛАМА

Инспирацијата ја нашла во приказната за нејзиниот покоен сопруг, кој починал од рак на дебелото црево и тестисите.


Style.Mk