11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваМакедонската пејачка која разговара со Бог го прослави нејзиниот роденден со 5...

Македонската пејачка која разговара со Бог го прослави нејзиниот роденден со 5 торти украсени со Икони !!!

Популарната фолк пејачка Благица Павловска вчера наполни 63 години. Пејачката сподели фотографии од вчерашната атмоссфера и се пофали со подароците што ги добила. Повеќето од нив беа торти прекриени со икони.
Павловска некогаш беше главна за чочеци, музики хитови во секс стил, но подоцна се сврти кон Бога.
Своевремено таа беше Хаџипавловска, но подоцна го врати презимето во Павловска. Пејачката често говори за нејзината верба во Бога.

„Можеби за некого е смешно, ама јас разговарам со Бог“ – вели Благица и додава: „А, Бог ме слуша и фала му, до сега Бог ме заштитил во многу ситуации. Верувајте, да ја почувствуваш божјата љубов е привилегија. Но, со
Бога не можеш да разговараш нервозен. Мора комплетно да го опуштиш телото, целиот организам, да имаш покајание и да му се обрати“, изјави таа во едно од своите интервјуа.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...