19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаЗабаваМедицински лица, направија новогодишна елка од 19.000 празни шишиња од вакцини.

Медицински лица, направија новогодишна елка од 19.000 празни шишиња од вакцини.

Вработените во вакцинален пункт во Букурешт, Романија, направија новогодишна елка од 19.000 празни шишиња од вакцини.

Идејата за елката ја добиле уште во март, кога се отворил вакциналниот центар. До сега на оваа локација се вакцинирани околу 200.000 луѓе, пренесоа романските медиуми.

„Со оваа елка сакаме да им се заблагодариме на сите што се вакцинираа кај нас и решија да се заштитат себеси но и своите најблиски, рекол еден од медицинските лица за „Еуроњуз Романија“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...