22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветУште една несреќа: Се преврте автобус со одбојкарки во Србија, има и...

Уште една несреќа: Се преврте автобус со одбојкарки во Србија, има и повредени…

Автобус со одбојкарки од Пожаревац, Србија, денеска се преврте на патот Пеќинци – Буџановци. Жителите на селото веднаш притрчале во помош и ги извлекле младите девојчиња и ги одвеле во блискиот хотел за да се стабилизираат. Станува збор за девојки на возраст од 15 до 17 години кои патувале кон Лозница на натпревар.

„Блиц“ известува дека четири девојчиња кои се пожалиле на болки се пренесени во Детската болница Тиршова во Белград. За среќа, нивните повреди не се сериозни, а тие најмногу се жалат на болки во ребрата, рацете и нозете.

Повреден е и тренерот на пожаревачкиот тим Млади Радник, кој со расекотини на главата е префрлен во Земунската болница.

Автобусот се превртел на покривот откако се излизгал во ендек од патот завеан со снег.

Извор:Инфомакс

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...