16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Македонија Градоначалникот на Тетово на билборд го објави долгот што го наследил од...

Градоначалникот на Тетово на билборд го објави долгот што го наследил од Арифи

Translate (Eng):[gtranslate]

Билоборд со напишана сума од 24.018.222 евра е поставен во Тетово. Него го вети и го намести актуелниот градоначалник Билал Касами, а бројките се долгот кој општината го имаше во моментот кога ја презел функцијата од градоначалничка Теута Арифи.

Новиот градоначалник Касами, неодамна соопшти дека вкупниот долг на Општина Тетово е над 24 милиони евра.

 

Како што соопшти тој, општина Тетово должи 14 милиони евра, Јавното комунално претпријатие 9,7 милиони евра, ЈП Градски паркинг 187.000 евра или вкупниот долг е 24 милиони евра.

Фото: Газета експрес