19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЖенска тепачка во автобус во Скопје

Женска тепачка во автобус во Скопје

На 15 декември, околу 19 часот, женска тепачка го привлече вниманието на јавноста. Од МВР информираат дека 19-годишна девојка била нападната од друго женско лице во автобус.

„На 15.12.2021 во 19.10 часот во СВР Скопје, И.С.(19) од с.Кучевиште, скопско, пријавила дека околу 18.30 часот во автобус кој сообраќал на релација од Транспортен центар до с.Побожје, била физички нападната од женско лице И.М.. Сочинет е записник за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавиот ред и мир“, информираат надлежните служби на МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...