5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаУапсен 18-годишник од Шишево, кој летоска фрли куче од мост во реката...

Уапсен 18-годишник од Шишево, кој летоска фрли куче од мост во реката па се пофалил на ТикТоk

Фатен е 18-годишниот скопјанец, кој летоска од мост во река фрли куче и потоа објави фотографии на социјалните мрежи.

Според информациите од МВР, О.К.(18) од с.Шишево, општина Сарај, вчера бил фатен на граничниот премин Табановце, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека за него бил распишан централен распис од ЕВР Ѓорче Петров поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „мачење животни“.

Тој бил спроведен во ЕВР Ѓорче Петров и во службен разговор го признал дека го сторил делото, односно дека во текот на летото фрлил куче од мост во река и потоа објавил фотографии на социјалните мрежи. Видеото летоска беше објавено на ТикТок.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...