7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаЗатворена модуларната болница во Охрид – Протекол кровот !!!

Затворена модуларната болница во Охрид – Протекол кровот !!!

Затворена е модуларната болница во Охрид. Веста за Охрид1 ја потврдија од управата на болницата.

Причина за затворањето на овој болнички блок, како што пишува Охрид1 е проблем во кровната конструкција, поточно протекол кровот, по што настанал спој на електричната инсталација.

Од управата велат дека сите пациенти се префрлени на инфективното одделени и таму ќе останат згрижени, до санација на модуларната болница.

извор: Охрид1

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...