11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСветДрама во Нови Сад | Јутјубер се заканува дека ќе скокне од...

Драма во Нови Сад | Јутјубер се заканува дека ќе скокне од тераса: „Читав хороскоп, ништо нема да ми се случи“

Пред зградата на јутјуберот Даниел Ѓукиќ, кој се забарикадира во станот на улицата „Цар Душан“ во Нови Сад, се уште владее опсада, полицијата и пожарникарите ја блокираа улицата, а тој се појави на терасата и почна да игра заканувајќи дека ќе се убие, пишува Блиц. рс.

Тој исто така додаде дека штотуку го прочитал хороскопот:

Улицата е затворена, Ѓукиќ се уште се заканува дека ќе скокне од терасата, а минувачите шокирани ја гледаат сцената.

Тој објави и снимка на која вели:

– За што дојде господине? И како да знам дека си полицаец?

СлободенПечат

Инаку, станува збор за познатиот новосадски јутјубер Даниел Ѓукиќ кој има профил на Инстаграм и Тик Ток. Наводно снимал се што се случува а ја снимал и полицијата како тропа на неговата врата. Притоа вели да не стојат таму, нема да има оган.

Се започнало утрото кога на повик на неговата мајка полицијата дошла пред неговата зграда бидејќи жената пријавила дека нејзиниот син (36) се заканува дека ќе се убие себеси и секој што ќе му пријде.

Тој се забарикадирал во неговиот стан кој има блиндирана врата, па полицијата не може да влезе и да стави крај на тоа што се случува со часови.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...