17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваСаксофонистот Горан Папаз го преработи хитот на Тоше Проески “Го молам ноќва...

Саксофонистот Горан Папаз го преработи хитот на Тоше Проески “Го молам ноќва небото“ (Аудио)

Познатиот македонски саксофонист Горан Папаз кој е познат по многубројните композиции кои се авторски, и дел од нив преработки, неодамна го промовираше своето ново дело, односно, праработката на големиот хит од Тоше Проески “Го молам ноќва небото“. Тој за оваа прилика изјави:

“Како продуцент и гитарист на песната се потпишува Танче Гроздановски, пијаното го отсвире Иван Еминовиќ, а вокалот е на Андреа Гроздановска. Маестро Григор Копров кој е автор на музиката и еден од најдобрите текстописци кај нас, Огнен Неделковски, несебично дадоа дозвола за да се направи оваа преработка. Песната се снимаше во студиото Гроздановски“, соопшти Папаз.

Како звучи инструменталната преработка на хит песната од Тоше, слушнете во продолжение:
Извор:МУЗИКА24

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...