1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветОд Нова Година нема публика на спортските арени во Германија

Од Нова Година нема публика на спортските арени во Германија

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека спортските натпревари во земјата од 28 декември ќе се одржуваат без публика поради ширењето на вирусот омикрон коронавирус.

-Меѓурегионалните големи настани повеќе нема да можат да се одржуваат во присуство на гледачи. Ова особено се однесува на фудбалските натпревари, изјави Шолц.

Да потсетиме, следното коло во германската Бундеслига започнува на 7 јануари.

Исто така, од 31 декември до 1 јануари ќе се одржат трки во Оберздорф како дел од трката „Тур де ски“.

Од 6 до 9 јануари и од 12 до 16 јануари, Оберхоф и Руполдинг ќе бидат домаќини на етапите на Светскиот куп во биатлон

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...