2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаНа 21 декември 2014 година почина Васил Шишков, еден од најталентираните македонски...

На 21 декември 2014 година почина Васил Шишков, еден од најталентираните македонски актери и син на големиот Ристо Шишков.

На 21 декември 2014 година почина Васил Шишков, еден од најталентираните македонски актери и син на големиот Ристо Шишков.

Шишков од 1991 година беше активен на македонската театарска сцена, а освен тоа имаше и улоги и во повеќе македонски филмови („Џипси меџик“, „Бог да ги убие шпионите“, „Македонија може“ „Бумбари“…), како и бројни епизоди на ТВ серијалот Македонски народни приказни. Шишков е син на великанот на македонскиот театар Ристо Шишков.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...