19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски откри: Му пишав СМС порака на Зоран Заев со текст- Не...

Мицкоски откри: Му пишав СМС порака на Зоран Заев со текст- Не му попуштај во преговорите со Бугарија ..

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на Канал 5 изјави дека имал комуникација преку СМС-пораки со премиерот во оставка Зоран Заев, на когошто му порачал да не попушта во преговорите со Бугарија.

„Имавме една комуникација со Зоран Заев, кога проструи во јавноста дека се преговара за спорот со нашиот источен сосед.

Во таа комуникација, сега е непристојно јас детали да вадам, но генералната моја поента беше да не попушта на притисоците бидејќи македонскиот народ и македонската држава немаат веќе што да даваат, ниту пак што да губат.
И дека тука сум јас, тука е и ВМРО-ДПМНЕ ако му треба поддршка во таа одбрана на македонскиот идентитет, дека му стоиме на располагање“, рече Мицкоски во емисијата „Само вистина“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...