16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаЗабаваНеверојатната приказна за скинатиот дрес на Милан.

Неверојатната приказна за скинатиот дрес на Милан.

Неверојатната приказна за скинатиот дрес на Милан.

За време на посетата на Јужен Судан на данскиот фотограф Јан Граруп, во земјата која во мај страдаше од големи поплави во кои погодени беа 623.000 луѓе, и тоа една година по крајот на долгогодишната граѓанска војна.

Тој таму запозна и фотографираше мало дете кое го носи овој дрес и прави договор со него, нов дрес од Милан во замена за скинатиот.
Сега веќе легендарниот дрес на детето е во Музејот на Милан и служи за едукативни и социјални проекти имплементирани од Фондацијата Милан.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...