1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветПутин: Имам добри односи со Дедо Мраз.

Путин: Имам добри односи со Дедо Мраз.

На денешната годишна прес конференција на рускиот претседател Владимир Путин, новинар му поставил на Путин полусериозно прашање за момчето кое го тужел Дедо Мраз затоа што не му го донел тоа што го барал.

Путин рече дека како правник по образование треба да истакне дека Дедо Мраз ги дарува само добрите момчиња и девојчиња, па обвинителот (кој има 20 години) треба да размисли за неговото однесување.

Путин беше прашан и за неговиот однос со Дедо Мраз.

„ Имам добри односи со Дедо Мраз. Ми донесе подароци“ – рече тој.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...