4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаНаграда во износ од 100 евра во денарска противредност за полицајките кои...

Награда во износ од 100 евра во денарска противредност за полицајките кои ќе добијат принова.

Награда во износ од 100 евра во денарска противредност за колешките кои ќе добијат принова

Исплата во износ од 20% средства наменети за храна за колегите кои работат ноќе

Исплата во износ од 5% на час за домашно дежурство во криминалистичката полиција, нешто што го немавме до сега

Награда во износ од 150 евра во денарска противредност на ментори за успешно спроведена менторска програма

Јубилејна награда во износ од пола од просечна плата за работен стаж од 10 години во МВР“, пишува Спасовски на Фејзбук.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...