5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаТешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на булеварот „Партизански Одреди“ кај Порта...

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на булеварот „Партизански Одреди“ кај Порта Влае.

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на булеварот „Партизански Одреди“ кај Порта Влае.

Во несреќата се оштетени повеќе возила, урната е метална бандера со помал билборд. Неофицијално, во несреќата повредени се две лица.
Полициски екипи и Брза помош се на терен, каде во тек е увид.

Засега нема повеќе детали од МВР за сообраќајната несреќа.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...