Таравари се изнасмеа: Села ни честита среќни ВЕЛИГДЕНСКИ празници. (Видео)

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села денеска на прес конференција по грешка честиташе велигденски празници.

„Исто така, сакам да ги честитам сите верски празници, велигденските празници“, порача Села, по што присутните го корегираа дека станува збор за божиќни празници.
Видео Тука

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here