16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСкопјани фатени во тешка кража: Од вагони преточиле над 300 литри гориво...

Скопјани фатени во тешка кража: Од вагони преточиле над 300 литри гориво !!

Полициски службеници од полициската станица Гази Баба во попладневните часови на 28. декември, во кругот на РЖ Товарна – Трубарево, ги затекнале Б.К. (58) и Н.А. (46), двајцата од Скопје, при вршење на тешка кражба.

Како што информираат од МВР, двајцата краделе гориво од вагоните, при што имале украдено околу 300 литри гориво.

Тие биле приведени, а украденото гориво било вратено на оштетеното правно лице.

По целосно документирање на случајот ќе следат соодветни кривични пријави

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...