15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаНаграда за најдобриот Полицаец и Пожарникар во Скопје.

Награда за најдобриот Полицаец и Пожарникар во Скопје.

Град Скопје со признанија за најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2021 година.
За своите заслуги во работењето, успехот и пожртвуваноста признанија добија:

Петруш Ѓорѓиевски- пожарникар спасител во територијалната противпожарна единица на Град Скопје- Бригада за противпожарна заштита на Град Скопје

Димитар Ристовски- полициски службеник во полициската станица за општа надлежност Кисела Вода- СВР Скопје

Илија Трајковски- 113 пати крводарител

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...