12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот Ганиу го посети првото бебе родено во 2022 година во Чаир

Градоначалникот Ганиу го посети првото бебе родено во 2022 година во Чаир

Првото бебе родено во Чаир во 2022 година е машко, тешко 4180 гр. и е родено во 2 часот и 33 минути по полноќ.

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу заедно со директорот на Гинекологија Чаир, Башким Исмаили и медицинскиот персонал, ги посетија новороденчето и мајката Ангела Гелевска.

При тоа, Општина Чаир на првото новороденче му подари симболична сума од 15.000 денари.

„ Им посакав добро здравје и на бебето и на мајката. Додека како што бев информиран од медицинскиот персонал во Гинекологија Чаир после полноќ до денес во 12 часот се родени 6 бебиња и на сите им посакуваме добро здравје“, изјави Ганиу.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...